طراحی بنر

12 قانون اساسی در طراحی لوگو

12 قانون اساسی در طراحی لوگو

12 قانون اساسی در طراحی لوگو

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

12 قانون اساسی در طراحی لوگو

12 قانون اساسی در طراحی لوگو :

 

 لوگو صورت و اولین تصور هر نام تجاری است  بنابراین طراحی آن بسیار مهم است.وقتی طراحی لوگو به درستی اجرا شود  ، قدرت زیادی را به تجارت می بخشد . بنابراین ، ایجاد یک نماد موثر بصری از یک نام تجاری نیاز به طراحی گرافیکی بیشتری دارد.

مانند خوشنویسی خودکاری که شامل مجموعه ای از مهارت های خاص است، طراحی لوگو هم نیاز به تجربه ومهارت خاصی دارد تا بتواند به یک برند موفق تبدیل شود؛ دانش وتجربه  قطعا قدرتی  برای هر طراح گرافیک است.

به همین دلیل، ما 12 قوانین ضروری را برای طراحی لوگو موثر معرفی کرده ایم.

اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو

1-مقدمات کار :

طرح های اولیه ،  نخستین  گام مهم در طراحی لوگو موثر است . این امر  می تواند از طریق کاغذ، قلم نقاشی یا پیش نویس از قبل باشد که با استفاده از برنامه های نرم افزاری گرافیکی  از قبیل ایلوستریتور ، کورل دراو وفتوشاپ  می توان آن را طراحی کرد.

با 20 تا 30 طرح یا ایده شروع کنید و سپس با  ایجاد تغییرات اساسی طرح هایتان را به  ایده های اصلی تبدیل  کنید.

اگر هیچ چیزی برای طراحی لوگو به نظرتان نمی رسد ، ازابتدای طراحی ایده پردازی کنید و شروع به طراحی ایده هایتان کنید

2-ایجاد تعادل :

تعادل در طراحی لوگو بسیار مهم است، زیرا ذهن ما طبیعتا یک طراحی متعادل را به عنوان طراحی جذاب وزیبا می بیند. برای طراحی لوگو باید حجم، وزن و اندازه متعادل باشد تا لوگو جذابیت خود را ازدست ندهد . اگرچه حاکمیت تعادل گاهی اوقات شکسته می شود ولی  به یاد داشته باشید که لوگوی شما توسط بهترین تاجران و هنرمندان  به چشم می خورد، بنابراین طراحی متعادل در طراحی لوگو ، امن ترین روش است.

3-اندازه در طراحی لوگو

مهم ترین قدم در طراحی لوگو ،  اندزاه لوگو است ،اگر لوگو برای سربرگ، آیتم های کوچک تبلیغاتی، پاکت نامه و …. و یا در فرمت های بزرگتر از قبیل پوستر، بیلیبورد، فرمت الکترونیکی مانند تلویزیون و وب ورسانه  استفاده می شود، باید اندازه لوگو متناسب باشد. 

قابل اطمینان ترین روش برای تعیین اینکه آیا آرم یا لوگو در هر اندازه ، اندازه گیری می شود این است که خودتان آن را آزمایش کنید.

توجه داشته باشید که کوچکترین مقیاس معمولا سخت تر است تا درست شود، بنابراین با چاپ لوگو بر روی سربرگ و پاکت شروع کنید و ببینید آیا هنوز قابل خواندن است.

رنگ لوگو

رنگ لوگو در 12 قانون اساسی در طراحی لوگو

4-استفاده هوشمندانه از رنگ ها :

تئوری رنگ پیچیده است، اما طراحان آماتور ومبتدی قادر به استفاده از رنگ به نحو احسن نیستند و نمی توانند اصول اولیه آن را رعایت کنند.

قوانین اساسی استفاده از رنگ ها را در طراحی لوگو را در ذهن داشته باشید:

 • استفاده از رنگ های هم خانواده . برای مثال رنگ های گرم که عبارتند از رنگ قرمز، نارنجی و زرد.
 • از رنگ های روشن که در چشم هستند، استفاده نکنید.
 • در طراحی لوگو همچنین باید از دورنگ سیاه وسفید استفاده کنید .
 • شکستن قوانین گاهی اوقات خوب است؛ فقط مطمئن شوید که آیا برای این کارتان دلیل کافی دارید.

دانستن اینکه چگونه رنگ ها احساسات و خلق را القا می کنند نیز مهم است. به عنوان مثال، قرمز می تواند احساسات ، عشق، اشتیاق و قدرت را به مخاطب القا کند.

این را در نظر بگیرید که از ترکیب رنگ های مختلف استفاده کنید ، و سعی کنید رنگ را به لحاظ کلی با سبک وزمینه کاری برندنان  تطبیق دهید.

کار کردن  با رنگ های مختلف  به تنهایی به جذابیت لوگو اهمیت زیادی  می دهد . برخی از  برند های تجاری  به سختی قابل خواندن ومشاهده هستند .

اصول طراحی لوگو

12 قانون اساسی در طراحی لوگو

هنگام ایجاد لوگو شما می توانید از سبک های طراحی های مختلف استفاده کنید و برای انتخاب یکی از آنها، شما باید اطلاعات مختصری  درباره مشتری و نام تجاری تان داشته باشید.

روند اخیر در طراحی لوگو، سبک وب 2.0 از لوگوهای سه بعدی  است، با گرافیک شکسته شیب، و سایه افتاده است.

این سبک می تواند برای یک وب سایت و یا شرکت فناوری خوب کار کند، اما ممکن است برای سایر انواع برندها  کارآمد نباشد.

قبل از شروع طراحی لوگو ، مشتری و مخاطبانتان را بررسی کنید ، این به شما کمک خواهد کرد که بهترین سبک طراحی را از ابتدا تعیین کنید.

6-تایپوگرافی وتاثیر زیاد آن در طراحی لوگو :

برای طراحان مبتدی وآماتور استفاده از نوع فونت و اندازه آن  بسیار مشکل است ،  اگر در طراحی لوگو از متن استفاده می شود، باید با توجه به نوع و سبک  متن از فونت استفاده شود. برای متن ادبی فونت های نستعلیق و شکسته مناسب تر است وبرای طراحی های هنری فونت های فانتزی مناسب است .

سعی کنید از دو فونت serif و فونت های sans-serif و همچنین اسکریپت استفاده کنید

هنگام انتخاب فونت برای طراحی لوگو ی خود، سه اصل اصلی را در نظر بگیرید:

 • در طراحی لوگو های لاتین از فونت Comic Sans استفاده کنید زیرا باعث آماتور ومبتدی بودن طرحتان خواهد شد.

 • فونت هارا در طراحی لوگو به نحوی استفاده کنید که قابل خواندن باشند.

 • از یک فونت ایده آل استفاده کنید واز فونت های مختلف در طراحی لوگو استفاده نکنید زیرا جذابیت لوگو را از دست می دهد.

یک فونت کاملا سفارشی برای طراحی لوگو خود در نظربگیرید ، نمونه هایی ازبرندهای موفق را به شما معرفی خواهیم کرد به عنوان مثال : یاهو  ، توییتر ، گوگل ، کوکا کولا.

اصول طراحی لوگو در شناسایی هدف

اصول طراحی لوگو در شناسایی هدف

لوگو باید نام تجاری را به رسمیت بشناسد و بتواند نام تجاری را فوراً در ذهن مخاطب القا کند. چند نمونه از لوگوهایی که توانسته اند نام تجاری را منتقل کنند، کوکاکولا، پپسی، مک دونالد و نایک می باشد. برای ساخت لوگوهایی که پیام آنها قابل تشخیص باشد، باید از همه عناصر از جمله اندازه، سبک، رنگ، تایپوگرافی و … استفاده شود. بهتر است طرح خود را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی به صورت معکوس ببینید. اگر بتوانید لوگوی تجاری را به صورت معکوس هم تشخیص دهید، در این صورت یک لوگو خوب را طراحی کرده اید. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که طراحی آرم شرکت را قبل از تحویل به مشتری از تمام زوایا بررسی کرده اید.

8- متمایز بودن لوگو :

برای ایستادن دربرابر رقبایتان ، شما باید خود را به عنوان یک طراح با یک سبک متمایز مشخص کنید ، به جای کپی برداری از ایده های دیگران سعی کنید یک لوگو منحصر بفرد وجذاب ایجاد کنید.

بنابراین، چگونه می توانید متفاوت باشید؟ سعی کنید قوانین طراحی را رعایت کنید و ریسک را کم کنید . ترکیب رنگ های مختلف هم به شما در طراحی آرم شرکت   کمک می کند.

سادگی طرح در اصول طراحی لوگو

سادگی طرح در اصول طراحی لوگو

لوگوی ساده تر، قابل شناسایی تر خواهد بود. به عنوان مثال، Nike Swoosh یک لوگو بسیار ساده است و همچنین یکی از قابل تشخیص ترین برندهای  جهان است.

اغلب، شما متوجه خواهید شد که شما یک طراحی نسبتا پیچیده را  شروع کرده اید  ولی در نهایت طراحی لوگو را به یک کار ساده پایان می دهید.

از ملزومات ضروری در طراحی لوگو استفاده کنید  و تمام عناصر غیر ضروری را حذف کنید.

10-استفاده از افکت در طراحی لوگو

 ادوبی ایلوستریتور فری هند وفتوشاپ از نرم افزارهای طراحی بسیار قدرتمند هستند . این نرم افزارها افکت های  زیادی دارند که از طریق آنها می توان یک لوگو ی زیبا وشکیل را طراحی کرد.

این نرم افزار فقط برای طراحی لوگو کاربرد ندارد بلکه در طراحی بنر ، طراحی کارت ویزیت و طراحی کاتالوگ تاثیر به سزایی دارند .

به یاد داشته باشید که سادگی ؛ کلید جذابیت در طراحی لوگو است .

11-استفاده از خطوط مونتاژ در طراحی لوگو

برای طراحی لوگو های با کیفیت همیشه باید فرایند طراحی خود یا “خط مونتاژ” را توسعه دهید. این موارد  شامل مراحل زیر است :

 • تحقیق
 • طوفان مغزی
 • طرح های اولیه
 • طراحی وکتور توسعه یافته
 • ارسال به مشتری
 • هر چیزی که مشتری میخواهد را اضافه یا حذف کنید
 • نهایی کردن طرح و ارسال مجدد به مشتری

 

این کار به شما کمک می کند تا کار خود را ساده تر، سازماندهی کنید، تمرکز را حفظ کنید، و کیفیت بهتر و نتایج سازگاری بیشتری را با هر شغل ارائه دهید.

12-استفاده از طرح های دیگر در تلفیق طرح جدید

استفاده از طرح های دیگر به معنای تقلید نیست. بلکه باید تنها در حد الهام از آنها استفاده کنید. یک لوگو ی موثر و ساده نباید کپی برداری باشد کپی کردن ایده ها یا اثر  دیگری از نظر اخلاقی و قانونی کاملا اشتباه است.

وب سایت های گالری طراحی آرم شرکت وجود دارد که اجازه می دهد تصاویر هنری برداری را با استفاده از مجوز Creative Commons درست کنید، اما توصیه نمی کنیم که این مسیر را دنبال کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
user-gravatar
تیم طراحی بنر نیک نگار
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت