طراحی بنر

چگونه لوگو طراحی کنیم

لوگو

چگونه لوگو طراحی کنیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آرم: طراحی لوگو در دنیای امروزی کاملا کم اهمیت شده است.مردم متوجه نیستند که یک لوگو ی خوب چقدر اهمیت دارد و در پیشرفت و ترقی کسب و‌کارشان تاثیر بسزایی خواهد داشت.در این مقاله قصدداریم توضیحاتی در رابطه با شکل‌ کلی روش هایی که در آن بایستی برای طراحی لوگو یتان به کار گرفت ارائه خواهیم داد.

لوگو

لوگو‌ چیست؟

برای درک معنی و مفهوم و کاربردهای یک آرم در ابتدا می بایست بدانیم که لوگو چیست.طراحی لوگو برای تشخیص فوری، اعتماد، صداقت و برتری ضمنی به کاربرده می شود.لوگو یکی از جنبه های برند تجاری شرکت و یا یک نهاد اقتصادی است سبک ها، رنگ ها، فونت ها و تصاویر آن به طور معمول در مقایسه با سایر نهادها و بازارهای مشابه متفاوت هستند.لوگو ها همچنین برای شناسایی سازمان ها و سایر نهادهای غیر تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.لذا باوجود کاربردهای مذکور، چرا مردم هیچ لوگویی ندارند و یا حتی از لوگو های ارزان هم بهره مند نیستند؟

رقابت های طراحی لوگو

بدترین معامله ای که می توانید انجام دهید شاید یک رقابت طراحی لوگو باشد.مسابقات طراحی لوگو جایی است که طراحان مختلفی طرح هایشان را به شما ارائه می دهند اگرچه شبیه یک معامله بسیار خوب به نظر می رسد اما در واقع کیفیت دور از مواردی است که شما برای کسب و‌کارتان در نظر گرفته اید.

شما در درازمدت مقدار زیادی هزینه خواهید کرد، با این وجود این مقدار از لحاظ خسارت وارده به کسب و کارتان می تواند بسیار قابل توجه باشد.

نکته دیگر این است که رقابت های طراحی و طراحانی که بر پایه گمانه زنی طراحی می کنند، باعث آسیب رساندن به صنعت طراحی می شوند؛ زیرا طراحان نباید زمان و منابع را بدون تضمین پرداخت سرمایه گذاری کنند.

معاملات واقعی

اگر‌شما‌ واژه ٬طراحی لوگو٬ را در گوگل جستجو کنید، سایت های زیادی با عنوان ٬٬طراحی لوگو ی پیشنهادی باقیمت بسیار ارزان و باورنکرنی٬٬ را مشاهده خواهید کرد.این معاملات بسیار فریبنده هستند و کیفیت رضایت بخشی ندارند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که طراحی لوگو ی مورد نظرتان چقدر طول خواهد کشید؟

طراحان حرفه ای لوگو دارای یک فرایند طراحی خاص و مشخصی هستند که برای طراحی و تکمیل یک آرم هفته ها و یا در بعضی موارد ماه ها به طول خواهد انجامید.اما سایت های فوق که برای طراحی لوگو به شما پیشنهاد ۲۴ ساعت ویا حتی کمتر از این ساعت رامی دهند ، در واقع لوگویی که در تصور شماست انجام آن در این بازه زمانی عملا غیر ممکن می باشد.

تصاویر Stock

بعضی افراد که به اصطلاح طراح نامیده می شوند (همان افرادی که در رقابت های طراحی شرکت می‌کنند ) تصاویر را از سایت های Stock کپی کرده و برای طراحی لوگو استفاده می کنند ویا در برخی موارد جهت کسب وکار خودشان تصاویر Stock را دانلود و‌استفاده می کنند.

آیا می دانستید تصاویر Stock توسط هزاران نفر دانلود می شوند؟

این مورد می‌ تواند دلیل کافی باشد که از تصاویر Stock در طراحی لوگو هایتان استفاده نکنید.اگر در طراحی آرم از تصاویر Stock استفاده کنید بدون تردید افراد دیگر به طرح لوگوی دسترسی خواهند داشت و می توانند آن را در مکان هایی قرار دهند که احتمالا ارزش کسب و کار شما را کاهش دهد.

لوگوهای رایگان

ممکن است تا به حال لوگوهای رایگان زیادی بر روی وبسایت ها مشاهده کرده باشید ، نه تنها این آرم ها غیر حرفه ای به نظر می رسند بلکه افرادی زیادی از لوگوهایی استفاده میکنند که بسیار شبیه این نوع لوگوها می باشد.

نکته اش چیست؟

این نوع لوگوها جنبه مفهومی ندارند یعنی در واقع یک آرم که می بایست بیانگر‌ کسب و‌کار شما باشد و‌ از هر ابعادی به زمینه شغلی شما اشاره کند ، خارج از مفاد این لوگوهای رایگان بوده و صرفا این نوع لوگوها یک نماد می باشند.

طراحی بدون بازخورد

قبل ‌از تصویب و اجرای یک طرح ، اطمینان حاصل کنید که از طرف مشتریان، همکاران و دینفعانتان بازخورد دارد.داشتن بازخورد یک طرح بخش مهمی از روند طراحی لوگو است زیرا تضمین می کند لوگوی موردنظرتان موفق آمیز خواهد بود.

هزینه ی طراحی یک لوگوی حرفه ای چیست؟

این سوالی است که به آسانی قابل پاسخ نمی باشد زیرا هر شرکت دارای نیازهای متفاوت است، با این حال، بهترین راه برای حل این مشکل، ایجاد نظرسنجی برای افراد است.عواملی هستند که در هنگام طراحی یک آرم بایستی مورد توجه قرار گیرند ازقبیل اینکه مفاهیم آرم ، تجدیدنظرات،تحقیق، اندازه کسب و کار و … چقدر لازم است که مطرح گردند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
user-gravatar
تیم طراحی بنر نیک نگار
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت