طراحی بنر

سئو چیست

سئو چیست
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سئو سایت

سئو چیست ؟

سئو چیست ؟ سئو  برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو (بهينه‌سازي موتور جستجو) به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست. آن‌ها براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل داراي بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

هدف اصلی سئو چیست ؟

هدف اصلی سئو در افزایش رتبه وب سایت در نتایج جستجوی گوگل است یا هر موتور جستجوی دیگر  و افزایش ارتباط صفحات وب و کلمات کلیدی که توسط کاربران اینترنتی وارد شده است .
وقتی کاربری در اینترنت کلمه ای را جستجو می کند انتطار دارد موتور جستجو بیشترین نتایج مرتبط با این کلمه کلیدی را برای او نشان دهد با این کار هم کاربران رضایت کامل را از نتایج جستجو دارند و هم اینکه موتور جستجو قابل اعتماد است . اما در اینجا یه مورد بسیار حساس دیده می شود و آن این هست که آیا کاربران تمام نتایج جستجو را مطالعه می کنند ؟

جواب سوال بالا کاملا ممعلوم است و همین هم علت رشد ارزش سئو شده است. جواب نه است . کاربران اینترنت افرادی هستند که دوست دارند زودتر به نتیجه برسند و برای همین بیشتر در همون صفحه اول نتایج دنبال نیاز خود می گردند.

سئو چگونه به کسب و کار شما کمک می کند؟

عملکرد فوق العاده گوگل در این زمینه را می توان اینطور تفسیر نمود که کاربران کمتر زمانی است که هنگام جستجو به نتایج صفحات بعدی گوگل نیاز پیدا می کنند. این مورد محبوبیت و استفاده از گوگل را دو چندان کرده است و به همین دلیل کاربران برای هر کاری بدون درنگ به سراغ گوگل می روند.

از طرف دیگر هنگامی که کاربر موضوعی را جستجو کرد قطعا به موضوع علاقمند است و یا نیازمند محصولی خاص است پس کاربرانی که از طریق موتور جستجو وارد سایت می شوند با احتمال بالایی تبدیل به مشتری شما خواهند شد.
با توجه به دو موضوع فوق می توان اهمیت سئو سایت را درک نمود. هنگامی که شما بر روی سئو سایت سرمایه گذاری می کنید در واقع بر روی هدفمندترین روش بازاریابی تمرکز کرده اید. اما با توجه به تخصصی شدن امر سئو، اینکه سئو شما توسط چه کسی انجام گردد خود سوالی اساسی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
پیش از اینکه پاسخ سوال فوق را دهیم با انواع سئو آشنا می شویم تا پاسخ سوال فوق در رابطه با انتخاب فرد مناسب جهت سئو سایت برایتان قابل درک باشد.

تاثیر گوگل در سئو

گوگل چگونه کار میکند؟ برای بسیاری از شما این خبر  نسبتا قدیمی است ، اجازه بدهید  توضیح دهیم که گوگل چه چیزی را ر واقع  انجام می دهد ، درک گوگل واقعا می تواند به شما در ایجاد استراتژی سئو  کمک کند.

سئو سایت - سئو چیست

گوگل با سئو  چگونه کار می کند ؟

یکی از مهمترین عواملی که در سئو و بهینه سازی سایت ها باید به آن توجه نمود طریقه ی شاخص گذاری (Indexing) موتورهای جستجو می باشد.
موتورهای جستجوی پیشتاز همچون Yahoo!، Google و Bing از خزنده‌ها (Spiders) جهت یافتن صفحات برای نتایج جستجوی الگوریتمیک استفاده می‌کنند. صفحاتی که از داخل باقی صفحات ایندکس شده، توسط موتورهای جستجو Link شده‌اند و نیاز به ارسال، به موتور جستجو نداشته و بصورت خودکار پیدا می‌شوند. بعضی از موتورهای جستجو از جمله !Yahoo سرویس پولی ارسال را راه اندازی کرده اند که استفاده از خزنده‌ها را هم بصورت مجموعه‌ای از قیمت‌ها و نیز بصورت سیستم بها به ازاء هر Click، اجرا می‌کند. این برنامه‌ها معمولاً قرارگیری در بانک اطلاعاتی موتور جستجو را ضمانت کرده و در قبال رتبه‌ای مشخص برای صفحه در لیست نتایج جستجو ضمانتی نمی‌کنند.

بک لینک وتاثیر آن در سئو

بک‌لینک همان لینکی است که یک سایت، از یک سایت دیگر دریافت می‌کند. بک‌لینک‌ها تاثیر به سزایی در بالا رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جستجو داشته و از همین جهت است که در فرآیند سئو، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. موتورهای جستجو از فاکتورهای مختلفی برای نشان دادن یک سایت در نتیجه‌های جستجو استفاده می‌کنند. کسی دقیقا نمی‌داند که بک‌لینک ‌ها در این زمینه چقدر تاثیر گذار هستند اما در طول زمان ثابت شده که بک‌لینک ‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند.

الگوریتم مخفی گوگل و عملکرد آن در سئو

پس از اینکه وب‌سایت شما فهرست یا همان ایندکس شد گوگل می‌تواند آن را در نتایج جستجو نشان بدهد. گوگل تلاش می‌کند واژه یا عبارت جستجو شده را با صفحات وبی که فهرست کرده است مطابقت بدهد. گوگل برای این کار یک الگوریتم دارد که تعیین می‌کند کدام صفحات به چه ترتیبی نشان داده شوند. اینکه این الگوریتم چگونه کار می‌کند یک راز است. هیچ‌کس به‌طور دقیق نمی‌داند که چه عواملی در ترتیب نتایج جستجو تاثیرگذارند. الگوریتم گوگل ثابت نیست و مرتب تغییر می‌کند و عواملی که در تعیین اهمیت و ترتیب عوامل تاثیرگذار دخیل هستند نیز مرتب تغییر می‌کنند. گرچه این الگوریتم یک راز است گوگل به ما می‌گوید که چه چیزهایی مهم هستند، اما ما نمی‌دانیم چقدر مهم هستند یا حتی نمی‌دانیم که آیا گوگل همه‌ی فاکتورها را برملا کرده است یا نه. با این حال آزمایش و تجربه می‌تواند درک خوبی از این عوامل مهم در اختیار ما قرار بدهد.

صفحه‌‌ی نتایج گوگل

بنابر گفته‌های خود گوگل، پس از یک جستجو، صفحه‌‌ی نتایج گوگل یا همان SERP تقریبا 7 تا 10 لینک می‌یابد و نمایش می‌‌دهد که بهترین تطابق را با جستجوی شما دارند. این نتایج در واقع نتایج ارگانیک هستند. هرچه سایت‌ شما پایین‌تر و در صفحات عقب‌تر باشد احتمال اینکه کسی آن را پیدا کند کمتر و کمتر می‌شود. در بالای این 10 لینک صفحه‌ی اول نیز معمولاً لینک‌های تبلیغاتی مرتبط با کلیدواژه‌ی جستجوشده قرار دارند که توسط سامانه‌ی Adwords گوگل ثبت شده‌اند. هزینه‌ی این تبلیغات به رقابت نهادهای مختلف بر سر آن کلیدواژه بستگی دارد.

بک لینک در سئو

ارزش لینک‌ها برای موتورهای جستجو

بسیار مهم است که بدانید گوگل و دیگر موتورهای جستجو مانند بینگ و یندکس چگونه از لینک‌ها استفاده می‌کنند. تعداد لینک‌هایی که به یک صفحه‌ی وب ارجاع می‌دهند تعیین‌کننده‌ی اهمیت آن صفحه‌اند. پس هرچه یک وب‌سایت تعداد لینک‌های ارجاعی بیشتری داشته باشد نزد موتورهای جستجو اهمیت بیشتری دارد، هم لینک‌های داخلی (لینک‌های داخلی وب‌سایت A به خودش) و هم لینک‌های خارجی (لینک‌های وب‌سایت های B و C  به وب‌سایت A) می‌توانند در رتبه‌بندی یک وب‌سایت در گوگل تاثیرگذار باشند اما برخی لینک‌ها از بقیه مهم‌تر هستند. لینک‌‌های وب‌سایت‌هایی که خودشان لینک‌های ارجاعی بالایی دارند، مثل سی ان ان و نیویورک تایمز و غیره، بسیار مهم‌تر از لینک‌های وب‌سایت کوچک‌تر هستند. اهمیت همین لینک‌ها بود که منجر به شروع کمپین‌های لینک‌سازی در حوزه‌ی سئو شد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که صرفا کسب لینک‌های مفید و منطقی استراتژی خوبی است و اگر به سراغ خرید لینک یا استفاده از لینک‌های شک‌برانگیز بروید ممکن است گوگل شما را تنبیه کند.

سئو وگوگل

سئو فرایند کسب و افزایش کیفی و کمی ترافیکِ وب‌سایت از نتایج جستجوی رایگان، ارگانیک و طبیعی در موتورهای جستجوست. در همین راستا، در سئو تلاش بر این است که یک وب‌سایت بنابر الگوریتم گوگل و مکانیسم گوگل شکل بگیرد و ساختاربندی شود. با اینکه الگوریتم گوگل همواره پنهان بوده است اما بیش از یک دهه‌ تجارب سئوکاران منجر به شکل‌گیری ایده‌هایی کلی در حوزه تعیین عوامل مهم و تاثیرگذار شده است.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
user-gravatar
تیم طراحی بنر نیک نگار
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت